Jak vybrat ten správný vozík za kolo?

Trávíte – li rádi čas venku, věnujete se svým oblíbeným sportům a outdoorovým aktivitám, určitě přemýšlíte jak do svého programu zapojit i vaše malé potomky. Ideální řešení se dnes nabízí v podobě dětského vozíku, kterému se sice obecně říká vozík za kolo, ale umožní vám trávit čas s dětmi i při řadě dalších sportů.

Na trhu se dnes v této oblasti můžeme setkat s řadou produktů, jak si ale vybrat ten správný vozík, který bude přesně odpovídat našim požadavkům, potřebám nebo finančním nárokům? Přečtěte si náš článek a zjistíte, jak se při nákupu vozíku za kolo zorientovat a které aspekty je při výběru dobré vzít v úvahu.

Bezpečnost na prvním místě

Logickým požadavkem číslo jedna na vozíky za kolo je bezpečnost, při nákupu je proto dobré zaměřit se na prověřené značky jako je například Thule, který vyvinul technologicky vyspělé zajištění bezpečnosti. Nabízí spolehlivé brzdící systémy, reflexní pásy, dokonalé odpružení nebo doživotní záruku na konstrukci vozíků.

Německá značka Croozer zase garantuje maximální bezpečnost díky speciálním pásům, robustním nárazníkům a unikátnímu nízkému těžišti, které brání převržení vozíku.

Jedno nebo dvě děti?

Firma Thule i Croozer nabízí vozíky jak jednomístné, tak i dvoumístné, kdy můžete zároveň vozit děti rozdílného věku a hmotnosti. Dvoumístné řešení se vám opravdu vyplatí, pokud třeba plánujete další přírůstek do rodiny. Výhodou dvoumístných vozíků je možnost nastavit odpružení na každé straně individuálně, tedy na míru každému z dětí.

Rozšiřující sety pro další sporty

Pokud si kupujete vozík za kolo, zamyslete se nad tím, zda ho budete chtít využít i pro další sporty. Jestliže ano, zaměřte se na takové značky, které nabízejí spektrum rozšiřujících setů pro vaše oblíbené sportovní aktivity. Zpravidla se setkáte s nabídkou příslušenství pro tyto sporty:

  • Cyklistika
  • Jogging
  • In – line bruslení
  • Běžecké lyžování

Kvalita versus cena

Dětský vozík za kolo není malou investicí, takže jeho výběr je dobré důkladně zvážit. Otázka zní, zda rovnou investovat více peněz do prověřené značky, která vydrží řadu let, nebo koupit levnější variantu a vyzkoušet, zda nám tento způsob přepravy bude vůbec vyhovovat. Obecně platí, že pokud jste opravdu sportovní nadšenci a máte vysoké nároky, vyplatí se vám investice do prémiové značky jako je třeba Thule Chariot.

Pokud jste spíše svátečními sportovci a chcete občas vyvézt i své potomky, nebo nejprve vyzkoušet zda by vám toto řešení vůbec vyhovovalo, bude lepší zkusit některou z méně finančně náročných variant, například od firmy Croozer.

Možná se vám možnosti vozíku za kolo natolik zalíbí, že si pořídíte další model, nebo některý z praktických přídavných setů.

Add your comment