Jednou nebo dvakrát, aneb jak si poradit s dvojčaty?

Narození dvojčat je velká událost, pokud vás potkalo, určitě víte, že s sebou nese ale i řadu starostí. Dvě děti znamenají dvojnásob štěstí, ale také dvojnásob péče a v neposlední řadě i nutnost nakupovat řadu věcí dvakrát. Zajímá vás, jak si díky modernímu dětskému vybavení usnadnit péči a přepravu dvojčat, jaké věci stačí jednou a co se vyplatí pořídit dvakrát? Podívejte se s námi jaké kočárky pro dvojčata, dětské autosedačky, dětské postýlky nebo vozíky za kolo pro dvojčata by se vám mohly hodit.

Kočárky pro dvojčata

Kočárky pro dvojčata mají oproti klasickým „jednomístným“ kočárkům vyšší nároky na variabilitu, je jasné, že i když vezete dvě děti, potřebujete se co nejsnadněji pohybovat ve městě i v terénu. Díky moderním technologiím se současné kočárky pro dvojčata vyrábí z ultralehkých materiálů a díky propracovaným technickým mechanismům je můžete snadno ovládat, polohovat i složit. Jednotlivé typy kočárků se liší hlavně polohou sedaček, vaši potomci mohou sedět vedle sebe, za sebou, anebo naproti sobě.

Kočárky pro dvojčata jsou logicky dražší než normální kočárky, pokud nechcete investovat do hlubokého kočárku a pak ještě kupovat sportovní kočárek pro dvojčata, je tu řešení v podobě kombinovaného kočárku, například model X-lander X-Twin kočárek pro dvojčata 2011 je možné díky vložným novorozeneckým taškám používat již od narození.

Autosedačky pro dvojčata

Pokud se vám narodila dvojčata, musíte počítat s dvojnásobnou investicí i do jejich přepravy autem. V první fázi bude ideální jim pořídit takzvané skořepiny, neboli autosedačky, v kategorii 0 – 13 kg a pak pokračovat v dalších kategoriích autosedaček, podle toho jak vám potomci porostou. Praktické a ekonomicky výhodné jsou univerzální autosedačky, které vašim dětem vydrží v rozsahu 9-36 kg. Při výběru konkrétní autosedačky se vyplatí vsadit na prověřeného výrobce.

Postýlky pro dvojčata

Kladete si otázku, zda pořídit jednu nebo hned dvě postýlky? Nechat spát sourozence společně, nebo jim hned od začátku dopřát vlastní prostor? Rozhodnutí je na vás, každopádně jedna postýlka pro vás bude na začátku znamenat méně starostí s praním povlečení i vlastní péčí o miminka, která budou na jednom místě. Šikovné je pořídit postýlky dvě a jednu mít na spaní v ložnici a druhou třeba v obýváku, kde mohou děti být přes den, až vám potomci povyrostou, ocení vlastní spací prostor. Ideální jsou klasické dřevěné postýlky s kvalitní povrchovou úpravou, doplněné o vhodný typ matrací, pořídit si můžete také praktickou cestovní postýlku.

Dvojčata a vozík za kolo

Pro dvojčata je vozík za kolo ideální přepravní prostředek, děti mohou být vedle sebe, užívat si společně cestu a rodičům odpadne nutnost neustále hlídat pohyb dvou dětí. Kvalitní dvoumístné vozíky za kolo sežene u prověřených značek jako je Thule nebo Croozer. Sedadlo pro dvě děti je polstrováno, děti jsou v něm bezpečně připoutány bezpečnostním tří nebo pětibodovým pásem. Podle hmotnosti dítěte je možné nastavit pružení vozíků na každé straně individuálně. Vezměte svá dvojčata s sebou na kolo, jogging, in-line bruslení nebo běžky!

Add your comment