Miminka na cestách, aneb jak bezpečně přepravovat nejmenší

Narodilo se vám miminko, nebo příchod potomka teprve očekáváte a uvažujete, jak to zařídit, aby vás mohl doprovázet na vašich cestách? Existuje hned několik způsobů, které můžete využít, nebo i vzájemně kombinovat k zajištění pohodlné a bezpečné přepravy vašeho dítěte. Samozřejmostí jsou klasické hluboké kočárky apraktické skořepiny do auta, možná vás ale zaujmou také módní baby vaky nebo „miminkovník“ do vozíků za kolo.

Hluboké kočárky

Hluboké kočárky jsou určeny pro děti do zhruba jednoho roku a hodí se k celoročnímu použití. Tyto kočárky jsou navrženy speciálně pro potřeby novorozenců a splňují nároky na pohodlí, komfort i dostatek prostoru. Korbička hlubokého kočárku je prostornější a hlubší, klasický hluboký kočárek navíc umožňuje miminko houpat. Na trhu je velká řada variant a provedení, takže můžete vybírat podle vlastního vkusu. Kvalitní hluboké kočárky mají polohovací opěrku zad, pratelný potah a kvalitní matraci, v ceně bývá i další příslušenství jako je pláštěnka, síťka proti hmyzu nebo povlak na peřinku.

Dětské skořepiny

Skořepiny jsou vlastně autosedačky pro děti přibližně do jednoho roku, které ještě nedosáhly 13 kg, jedná se o kategorii  autosedačky 0 – 13 kg. Skořepina miminko maximálně chrání proti případné kolizi v případě čelního i bočního nárazu, skořepiny se doporučuje upevňovat na zadní sedadlo, proti směru jízdy. Tyto autosedačky pro nejmenší jsou vybaveny tříbodovými nebo pětibodovými bezpečnostními pásy a dalšími ochrannými prvky. Skořepiny využijete také k přenášení miminka, vybrané typy lze navíc připevnit ke konstrukci kočárku.

Dětská nosítka a baby vaky

Baby vak je látkové nosítko, určené pro nošení kojenců a batolat prakticky od narození. Baby vak se velmi snadno používá, jednoduše se uváže přes tělo na jedno nebo druhé rameno a upevní se speciální sponou. Při častějším nošení se doporučuje upevnění vaku střídat. Baby vaky a nosítka jsou pohodlná a skvělá pro malá miminka, můžete je do nich jednoduše vkládat a vyndávat, nebo přendat i s vakem do postýlky či autosedačky. Látková nosítka pro nejmenší mohou zároveň sloužit jako fusak do autosedačky i pro větší děti.

Vozík za kolo s „miminkovníkem“

Aktivního způsobu trávení volného času se nemusíte vzdát ani s opravdu malým miminkem. Například značka Thule, která vyrábí technologicky vyspělé vozíky na kolo, nabízí speciální „miminkovník“. Jedná se o anatomickou vložku do vozíků pro novorozeně, která je zavěšena v konstrukci vozíku a ještě více zlepšuje odpružení. Hodí se pro děti od narození do deseti měsíců.

Add your comment